На засіданні суду по справі Міхальчевського знову не з’явились свідки

На засідання по справі екс-“міністра охорони здоров’я” Криму Петра Міхальчевського знову не з’явилась експертка Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України Ольга Ковбасенко, яка підписувала висновки лінгвістичної експертизи. Крім того, на засіданні не було і колишнього головлікаря тубдиспансеру Сімферополя Олега Тимченко, якого повинні були вдруге допросити у якості свідка. 

Як повідомляє кореспондент Бюро судової інформації, експертку, яка вже не працює у НДІ, не можуть допросити з травня 2019 року. Нагадаємо, Ольга Ковбасенко підписувала висновки лінгвістичної експертизи, які ставила під сумнів сторона захисту, наполягаючи на тому, що експертка висловила особисту оцінку, кажучи про те, що “під час інтерв’ю Міхальчевський схвалював анексію і спонукав громадян отримувати громадянство РФ».

Не з’явився на засіданні і свідок Олег Тимченко. Як повідомлялось, запис його показів у січні в суді не зберігся, тому колегія постановила відновити процесуальну дію та повторно допитати лікаря.

Колишнього головлікаря тубдиспансеру Сімферополя Олега Тимченко вже допитували у січні. Тоді він заявив, що Міхальчевський сприяв проведенню «референдуму»: допомагав налагодити роботу дільниць для голосування на території лікарень. Крім того, за словами Тимченко, Міхальчевський рекомендував керівникам лікарень Криму отримувати російські паспорти.

Через неявку свідків засідання перенесли на 20 грудня.

Нагадаємо,

  • Петро Міхальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року.
  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У відомстві підкреслили, що у нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «голови» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму.
  • Прокуратура АРК підозрює Міхальчевського у скоєнні злочинів за ст. 111 (державна зрада).
  • Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Держради Криму».
  • Міхальчевський визнає, що працював міністром охорони здоров’я, але не вважає це держзрадою, оскільки він очолював посаду згідно із законодавством України (його обирала на пост Верховна Рада АРК до початку анексії). Адвокат Міхальчевського Валентин Рибін наполягає, що, відповідно до міжнародної конвенції про захист мирного населення, медичний персонал не підлягає переслідуванням
  • У лютому у справі «екс-міністра охорони здоров’я» Криму Петра Міхальчевського був змінений обвинувальний акт.
  • Захист екс-“міністра охорони здоров’я” Криму Петра Міхальчевського вимагає визнати всі докази провини неприпустимими
  • 9липня Міхальчевського відпустили під цілодобовий домашній арешт із носінням електронного “браслету”, а за два місяці змінили домашній арешт з цілодобового на “нічний”
  • 29 жовтня Міхальчевському знову змінили запобіжний захід – на особисте зобов’язання.