Кримському “ексміністру” Міхальчевському продовжили запобіжний захід

“Ексміністру охорони здоров’я” Криму Петру Міхальчевському, якого звинувачують у державній зраді, продовжили на 60 діб термін особистого зобов’язання.

Как повідомляє Бюро судової інформації, 29 грудня закінчувався термін запобіжного заходу щодо Міхальчевського. Як відомо, 29 жовтня йому змінили запобіжний захід – з “нічного” арешту на особисте зобов’язання. Оскільки ексчиновник не порушував обов’язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК, йому продовжили особисте зобов’язання ще на два місяця.

Міхальчевський повинен прибувати до суду, не відлучатися із Києва без дозволу слідчого, прокурора або суду, не спілкуватись зі свідками.

При цьому, на засідання знову не з’явилась експертка Ольга Ковбасенко, яка підписувала висновки лінгвістичної експертизи, та ексголовлікар тубдиспансеру Сімферополя Олег Тимченко, якого повинні були вдруге допросити у якості свідка. Було прийнято рішення про примусовий привід свідків.

Наступне засідання у справі відбудеться 17 січня.

Нагадаємо,

  • Петро Міхальчевський був «міністром охорони здоров’я» окупованого Криму з 28 лютого по 10 червня 2014 року.
  • 5 січня 2018 року СБУ повідомила, що виявила в Києві колишнього «міністра охорони здоров’я Криму» Петра Міхальчевського і провела обшук в місці його проживання. У відомстві підкреслили, що у нього було вилучено паспорт громадянина РФ, «службове посвідчення» за підписом «голови» Криму Сергія Аксенова та інші документи, що підтверджують його співпрацю з окупаційною «владою» Криму.
  • Прокуратура АРК підозрює Міхальчевського у скоєнні злочинів за ст. 111 (державна зрада).
  • Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, екс-«міністр» виявився одним із засновників Кримського регіонального відділення російської політичної партії «Патриоты России». Її кримський осередок був терміново створений влітку 2014 року – напередодні вересневих «виборів» до «Держради Криму».
  • Міхальчевський визнає, що працював міністром охорони здоров’я, але не вважає це держзрадою, оскільки він очолював посаду згідно із законодавством України (його обирала на пост Верховна Рада АРК до початку анексії). Адвокат Міхальчевського Валентин Рибін наполягає, що, відповідно до міжнародної конвенції про захист мирного населення, медичний персонал не підлягає переслідуванням
  • У лютому у справі «екс-міністра охорони здоров’я» Криму Петра Міхальчевського був змінений обвинувальний акт.
  • Захист екс-“міністра охорони здоров’я” Криму Петра Міхальчевського вимагає визнати всі докази провини неприпустимими
  • 9липня Міхальчевського відпустили під цілодобовий домашній арешт із носінням електронного “браслету”, а за два місяці змінили домашній арешт з цілодобового на “нічний”
  • 29 жовтня Міхальчевському знову змінили запобіжний захід – на особисте зобов’язання.