В ЄС домовились про криміналізацію порушення санкцій

Іспанське головування в Раді ЄС та Європейський парламент завершили переговори щодо закону та досягли згоди по директиві про кримінальну відповідальність за порушення санкцій ЄС та конфіскацію майна, нажитого злочинним шляхом.

Про це повідомляє Рада ЄС.

“Іспанське головування в Раді та Європейський парламент завершили переговори щодо закону ЄС, який запроваджує кримінальні злочини та покарання за порушення санкцій Євросоюзу. Ця директива гарантує, що ті, хто порушує або обходить санкції ЄС, будуть притягнуті до відповідальності”, – йдеться у повідомленні.

Закон встановлює, що держави-члени повинні будуть визначити певні дії як кримінальні злочини.

До них належать:

  • допомога особам, на яких поширюються обмежувальні заходи ЄС, обійти заборону на в’їзд;
  • торгівля санкційними товарами та здійснення транзакцій з державами чи організаціями, які підпадають під обмежувальні заходи ЄС;
  • надання фінансових послуг або здійснення фінансової діяльності, які заборонені або обмежені;
  • приховування володіння коштами або економічними ресурсами фізичною, юридичною особою або органом, до якого застосовано санкції ЄС;
  • підбурювання, пособництво та сприяння цим правопорушенням також каратимуться як злочин.

Торгівля військовими матеріалами буде вважатися кримінальним злочином не лише у разі її умисного вчинення, але й у разі вчинення з серйозної недбалості.

Держави-члени повинні забезпечити, щоб порушення санкцій ЄС каралося ефективними, пропорційними та стримуючими кримінальними покараннями. Якщо порушення обмежувальних заходів відбувається навмисно, максимальне покарання має передбачати тюремне ув’язнення.

“Зокрема, держави-члени повинні забезпечити, щоб злочини, визначені цією директивою, каралися максимальним покаранням у вигляді позбавлення волі на строк не менше одного року або не менше п’яти років, залежно від злочину. Держави-члени можуть прийняти рішення про імплементацію законів, які передбачають більш суворі покарання”, – уточнили в Раді ЄС.

Крім ув’язнення, на порушників обмежувальних заходів ЄС можуть бути накладені штрафи.

Тепер попередня угода буде передана представникам країн-членів (Coreper) для схвалення. У разі схвалення текст буде офіційно затверджений Радою ЄС та Європейським парламентом.

Нагадаємо:

  • Міністерство юстиції США розпочало розслідування проти швейцарських банків Credit Suisse Group та UBS Group AG. Їх підозрюють у недотриманні вимог, які дозволили російським клієнтам уникнути санкцій.
  • У земельному суді в Гамбурзі розпочався судовий процес у справі бізнесмена, якого звинувачують у порушенні санкцій. Він намагався експортувати до Росії холодильні установки для оснащення військових кораблів, які підпадають під санкції Європейського Союзу, запроваджені проти РФ.
  • Поліція Таллінна затримала підприємців за підозрою у  порушенні санкцій, накладених Європейським союзом. В офісі пов’язаної з ними квартири пройшов обшук.